ТзОВ "ВОТУМ" - передові технології автоматизації за розумними цінами, виконання проектів "під ключ" в різних галузях промисловості
Українська  English 

Інформаційно-управляюча система Східно-Казантипського газового родовища

Замовник: Чорноморнафтогаз, м. Сімферополь
Генпроектувальник: Інститут "Шельф", м. Сімферополь
Автоматизація: ТзОВ "ВОТУМ"

Система призначена для керування технологічними процесами при видобуванні газу на Східно-Казантипському газовому родовищі (шельф Азовського моря) і забезпечує автоматизоване керування і контроль (в тому числі телеконтроль) технологічних об'єктів родовища.

Автоматизації підлягають основні і допоміжні технологічні об'єкти установки комплексної підготовки газу УКПГ (на березі) і технологічної платформи ТП-1 на морському шельфі (30 кілометрів від берега).

Головною особливістю системи є застосування телемеханічного цифрового радіорелейного зв'язку, що функціонує в реальному часі. Система управління технологічним процесом УКПГ підключена до станції радіорелейного зв'язку і забезпечує прийом даних від платформи ТП-1 і передачу команд дистанційного керування на ТП-1. Прийом і передача інформації виконується автоматично.

Радіорелейний зв'язок побудований на основі апаратури фірми Siemens - SINAUT ST7. Це одна з найновіших систем керування телемеханічними пунктами на основі контролера Simatic S7-300, доповненого спеціальними модулями телекомунікації TIM.

Детальніше опис системи приведено в статті "Інформаційно-управляюча система Східно-Казантипського газового родовища" російською мовою.