УКР РУС ENG
Про нас | Новини | Проекти | Публікації | Карта сайту

 

Система моніторингу процесу випалювання в печах №5,6
ВАТ "Миколаївцемент"


Одним із найважливіших технологічних процесів в виробництві цементу є випалювання сировинної суміші та одержання клінкеру. Цей процес протікає при температурі 1400…1500°С. При цьому якість клінкеру, і в подальшому властивості цементу, залежать як від фізичних властивостей і хімічного складу випалюваної сировинної суміші, так і від підтримання на заданому рівні необхідних технологічних параметрів, тобто від правильного ведення процесу випалювання з максимальним урахуванням всіх можливих параметрів і впливів на цей процес.

Детальніше про систему моніторингу див. http://www.schneider-electric.com.ua/products/auto/monitoring.html
а також в статті "Система мониторинга обжига сырьевой смеси и получения клинкера в производстве цемента" 307 Кб >>

 

Схема структурна комплексу технічних засобів (для однієї печі) (детально 99.9 К)

Технологічна мнемосхема "Обертова піч" (приклад 56.9 К)

Технологічна мнемосхема "Електрофільтри" (приклад 67.1 К)

Система моніторингу веде спостереження і поточний контроль за технологічним процесом випалювання в печах №5,6 за автоматично обновлюваною інформацією, яка неперервно поступає до програмованих логічних контролерів (ПЛК) від первинних приладів і давачів, обробляється і передається в операторську станцію. Потім інформація обробляється і відображається на екрані операторської станції в вигляді мнемосхем.

В ролі ПЛК застосовуються TSX Premium і TSX Micro виробництва Schneider Electric.

Система моніторингу додатково відтворює існуючі алгоритми дистанційного керування у новому апаратному виконанні, а також забезпечує вихідні аналогові сигнали для дублювання основних технологічних параметрів на місцевих показуючих приладах.

Виконання процедур обміну інформацією (даними) між ПЛК і пристроєм візуалізації та моніторингу (промисловий комп’ютер) здійснюється через локальну контролерну мережу.

Cистема моніторингу може розвиватися як в напрямку керування технологічним процесом, так і легко інтегруватися з системою управління (ERP) підприємством в цілому.

Метою системи моніторингу є підвищення надійності, достовірності та зручності в спостереженні за всіма технологічними параметрами, що в кінцевому підсумку сприятиме покращенню техніко-економічних показників роботи печей №5 і №6.

Система моніторингу забезпечує візуалізацію перебігу процесу за допомогою технологічних мнемосхем, тобто сукупності відеокадрів технологічного процесу.

На технологічних мнемосхемах показані поточні значення параметрів процесу, відображається інформація про відхилення технологічного режиму від заданих порогових значень (попереджувальна та аварійна сигналізація), що здає можливість оператору швидко аналізувати ситуацію з врахуванням вказівок від диспетчера заводу.

Система виконує наступні функції:

- реєстрацію та сигналізацію стану:

- димотяга;

- головного приводу печі;

- механізмів струшування електродів;

- живильників бункерів пилу;

- шнеків;

- клінкерних транспортерів;

- пилевих насосів

- сигналізацію граничних значень основних параметрів;

- індикацію швидкості обертання печі;

- розрахунок:

- витрати шламу;

- витрати клінкеру;

- некомерційної витрати паливного газу.

 

Про нас | Новини | Проекти | Публікації | Карта сайту
© ТзОВ "ВОТУМ"

 

Головний офіc:
тел/факс: +38 (0342) 527400
E-mail: office@votum.ua
Проектний відділ: тел/факс: +38 (0342) 711490
тел: +38 (0342) 711489, 711491
E-mail: engineering@votum.ua
Виробничий відділ: тел/факс: +38 (0342) 523020
тел: +38 (0342) 523124
E-mail: production@votum.ua