Автоматизована система зважування і дозування компонентів клею


Загальні відомості

Розроблена автоматизована система зважування і дозування впроваджена на підприємстві ТзОВ "Енія", м. Калуш. Складовими частинами технологічного процесу приготування клею є:

Проведено метрологічну атестацію розробленої ваговимірювальної системи, визначено основні метрологічні характеристики. Похибка вимірювання на всьому діапазоні зважування (0...6000 кг) не перевищує 0.05%, що є цілком достатнім для подібного роду систем. Система зважування визнана придатною до експлуатації згідно ГОСТ 10223-97.


Призначення системи

Система призначена для збору, відображення, архівації і роздруку інформації, яка дозволяє в зручній для оператора формі вести контроль за процесом зважування і дозування компонентів в ручному режимі та проводити автоматичне дозування компонентів клею згідно вибраного рецепту.

Метою автоматизації є створення єдиного програмно-апаратного комплексу, який дає можливість здійснювати автоматизований контроль технологічного процесу і забезпечувати нормальне функціювання технологічного обладнання.


Структура і функції

Система спроектована на базі сучасних засобів автоматизації – апаратури фірми Siemens – програмованого контролера SIMATIC S7-300, панелі оператора OP177B, ваговимірювального електронного модуля SIWAREX U, а також тензодавачів SIWAREX R (3 шт.).

Об’єктом автоматизації є ділянка зважування і дозування (бункер №1), виконавчими механізмами якої є:

Структурна схема системи показана на рисунку 1.

Автоматизована система забезпечує виконання наступних функцій:

Система автоматизації також виконує функції самодіагностики і сигналізації про внутрішні неполадки обладнання; володіє здатністю до розширення (бункер №2) і має запас, включаючи входи-виходи, обсяг пам’яті центрального процесора, клемники для підключення кабелів.

навeрх

ТзОВ "ВОТУМ" © Всі права застережено, 2013